Türkiye Koleksiyonları
Koleksiyon, koleksiyonculuk, eserler

Antikacılar ve koleksiyoncular listesi

Ocak 24th 2013 Genel, Sanat

Türkiye’de antika ve koleksiyon (veya kolleksiyon) eşyalarını toplama, bakım, derleme, saklama ve satışını yapan tecrübeli ve alanında uzman kişiler ve firmalar bulunmakta. Elimden geldiği kadar bu kişi ve firmaların listesini düzenlemeye çalıştım. Eksiklikler bulunmaktadır, listede olmayan kişileri ve firmaları bildirirseniz düzeltme yapmaktan memnuniyet duyarım.


Bu yazı Tolga Günaydın tarafından hazırlanmıştır

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Dünyadaki en eski halısı Orta Asya’da, Altın Dağlar bölgesindeki Pazırık Kurganı’nda (mezar alanı) bulunmaktadır. 1920’lerde bulunan bu mezar alanı soğuk, nemsiz ve el değmemiş bir bölge olduğu için içindeki eşyalar günümüze sağlam olarak ulaşmış durumda. Halı buradaki 40 kadar kurgandan birinin içerisinden 1975 yılında bulundu. Ruslar tarafından yapılan incelemelerde halının MÖ 300’lü yıllarda dokunduğu belirlenmiş. […]

Önceki Yazılar

Türkiye’nin sahip olduğu zenginlikleri sembollerle anlatan küçük madalyonlar yapıldı. Bu madalyonlarda çeşitli şehirlerimizin ve önemli tarihi / kültürel değerlerimizin parçaları bulunmakta.

“Anadolu Mirası – Koleksiyon Serisi Türkiye Madalyonları” / “Anatolia Heritage – Collection Serie Turkish Coins” adıyla bulabileceğiniz ürünler benim bildiğim kadarıyla Türkiye’de bir ilk.

Bildiğim kadarıyla bu madalyonları sadece konuyla ilgili mekanlarda bulabiliyorsunuz. Yani, İstanbul Ayasofya […]

Sonraki Yazılar

Kategoriler
Sitemizi Gezen
1 Ocak 2013 tarihinden beri ziyaret Bugün: 16 Toplam: 9666